کتاب‌های روانشناسیکتاب‌های غیرداستانی

ذات نایافته از هستی بخش، کی ‌تواند که شود هستی بخش

شما عظیم‌تر از آنی هستید که می‌اندیشید

ذات نایافته از هستی‌بخش
کی‌ تواند که شود هستی‌بخش
مولوی

»شما عظیم‌تر از آنی هستید که می‌اندیشید» کتابی است که توسط آقای مسعود لعلی گردآوری و تالیف شده است. این کتاب حاوی داستان‌های کوتاه و خواندنی از نویسندگان جهان، جملات قصار و اشعاری از شاعران به‌نام است‌.

از نظر مولف، آن‌چیزی که روزها و لحظات زندگی را برای ما سخت و طاقت فرسا می‌کند، ناتوانی و یا ضعف ما نیست، بلکه عدم آگاهی از قواعد و قوانین زندگی است. پس برای پایان دادن به دردها و رنج‌ها، لازم است که قوانین زندگی را بیاموزیم و داستان‌های جذاب و خواندنی این کتاب می‌تواند ما را در این مسیر یاری کند.

داستان‌ها از نویسندگانی چون جبران خلیل جبران، وین دایر، استفان کاوی، نادر ابراهیمی، آنتونی رابینز، جی‌پی‌واسوانی و نویسندگان دیگر نقل شده است.

آقای مسعود لعلی از ۱۱۰ منبع برای گردآوری داستان‌های کتاب استفاده کرده‌اند. این کتاب دارای ۵ فصل است و داستان‌ها در قالب عناوین زیر در فصل‌ها گنجانده شده‌اند:

۱-خودشناسی، احترام و اعتماد به نفس
۲-دوستی با خدا
۳-زندگی
۴-عشق
۵-موفقیت

صدر صفحات کتاب نیز با اشعاری دو‌بیتی از بیدل دهلوی، مولانا، سعدی، جامی، حافظ و شاعران دیگر و گاه با جملاتی قصار مزیّن شده است.

لازم به ذکر است که آقای لعلی همان طور که به بزرگان و فرهنگ مغرب زمین پرداخته‌اند، به فرهنگ غنی ایران هم توجه فراوانی مبذول داشته‌اند.

دکتر علیرضا شیری، مشاور موفق بهداشت و روان و مدرس فوق دانشگاهی، با وجودی که ده‌ها کارگاه آموزشی برگزار کرده است، می‌گوید :«این کتاب به‌قدری برایم تاثیرگذار بوده که از نوشتن کتاب خودم منصرف شدم. زیرا این کتاب خلاصه‌ای از تمام آن چیزی است که برای دانش‌پژوهانم بیان کرده‌ام.»

«شما عظیم‌تر از آنی هستید که می‌اندیشید» یک مجموعه‌ی ۵ جلدی است. کتابی که معرفی کردم، جلد اول آن است. این کتاب گنجینه‌ای ارزشمند است که دقایقتان را پربار کرده و شما را به تفکر وامی‌دارد و همزمان بهداشت روانی و معنوی را ترویج می‌کند.

پیام کتاب را دریابید:
شما بزرگتر از آنی هستید که می‌اندیشید.

این کتاب ۲۰۰ صفحه است. نشر بهار سبز در پاییز ۹۷ برای چهل و سومین بار آن را به چاپ رسانده است. بخوانید و لذت ببرید.

maryam-nikoomanesh

می‌خوانم، می‌نویسم و آموخته‌‌هایم را به اشتراک می‌گذارم به امید این که، سهمی هر چند کوچک، در بهتر شدن جهان اطرافم داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا