کتاب‌های داستانیداستان خارجی

مرور کتاب افسانه ی اسلیپی هالو

انتخاب پریان

خرافه‌ها چیزهای عجیبی هستند. چون هم خیر هستند و هم شر. وقتی که ذره ذره رشد می‌کنند و بزرگ می‌شوند و چیزهای راست را دروغ و چیزهای دروغ را به راست تبدیل می‌کنند خطرناکند. باید دو پا قرض کرد و از دستشان گریخت. اما وقتی آرام آرام می‌خزند در جلد کتاب‌ها و برایت قصه‌های جالب و عجیب و غریب تعریف می‌کنند، عین یک دوست خوب می‌مانند. فقط می‌خواهند با داستانی جذاب بی‌حوصلگی و روزمرگی‌هایت را به سفری دلپذیر تبدیل کنند. کتاب‌ها بهترین خانه برای خرافه‌های بازیگوش هستند.

«افسانه ی اسلیپی هالو» یکی از همان خانه‌هاست. جایی در اعماق جنگل‌های پر دار و درخت و رودخانه‌های آرام با اشباح مخوف سوار بر اسب که ناغافل جلوی راهت سبز می‌شوند. داستانی برای شب‌های بلند زمستان کنار بخاری کوچکی در کنج اتاق.

واشینگتن داستان‌های جالبی از خرافه‌ها ساخته است. داستان‌هایی تخیلی که در مکان‌های واقعی اتفاق می‌افتند. او به زیرکی راست و دروغ را در داستان‌هایش با هم ترکیب کرده و افسانه‌هایی خواندنی از آنها خلق کرده است. داستان‌هایی که بر مردم و فرهنگ آنها تأثیر زیادی گذاشته و شهرت جهانی پیدا کرده است.

این مجموعه داستان، شامل پنج داستان مجزا، با روایتی قصه‌گو مانند درباره‌ی افسانه‌هایی که مردم مناطق مختلف به آنها باور دارند، شروع می‌شود. مثلا داستانی که در آن شبحی به خواستگاری دختری می‌رود  و یا گم شدن مردی در صخره‌ها.

داستان‌های کتاب با شروعی جذاب توجه را کاملاً به خودش جلب می‌کنند و تا پایان کتاب به دنبال خودش می‌کشانند. «اسلیپی هالو» ترس لذت بخشی را بوجود می‌آورد که شخصیت‌هایش اشباح و ماجراهایش عجیب و باور نکردنی هستند. شاید هم باورکردنی، چه کسی می‌داند؟

 

افسانه ی اسلیپی هالو

نویسنده: واشینگتن ایرونیگ

مترجم: شیوا مقانلو

ناشر: پریان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا