کتاب‌های غیرداستانیکتاب‌های خودباوری

مرور کتاب خرده عادت ها

عادت هات، زندگیت رو می سازن

آیا شما هم مثل من شده به فکر ایجاد یک عادت خوب باشید یا ترک یک عادت بد؟ یه روز انجامش بدید و بعد ولش کنید؟ اصلا ما چیزی درباره عادت ها می‌دونیم؟

ایده اصلی کتاب خرده عادت‌ ها و اسم جالب انگلیسی‌اش atomic habit همونطور که از اسمش پیداست، اینه که چطور به صورت آهسته عادت‌ های کوچک رو مدیریت کنید و روزی ۱ درصد بهتر شید تا در نهایت با گذشت یکسال نتیجه فوق‌العاده‌ای ببنید.

این کتاب جزو کتاب‌های توسعه فردی و خودیاریه، اما باید بهتون بگم که لااقل در موضوع عادت‌ ها یک سر و گردن از بقیه بهتر و علمی‌تر و کاربردی‌تره.

این کتاب در ۴ گام ساده بهمون در ساختن عادت‌ ها کمک می‌کنه : واضح‌اش کن , جذاب‌اش کن , ساده‌اش کن و لذت بخشش کن !

با وجود علمی بودن کتاب انقدر ساده نوشته شده که خوش‌خوانش کرده و به راحتی خونده میشه. هر فصل با یک داستان یا مثال جذاب و ملموس شروع میشه و بعد با زبان و لحن خیلی ساده اما با پایه و منابع علمی و براساس تحقیقاتی که راجع به ساختار عادت‌ ها شده، یکی از این چهار گام رو توضیح میده و راهکار عملی هم ارائه میده.

آماده باشید که با یک کتاب کاربردی مواجهید و یک کاغذ و مداد همیشه دم دستتون باشه موقع خوندن این کتاب، چون حتی به نسبت کتاب‌های کاربردی دیگه قرار نیست تا آخرش بخونید تا بفهمید باید چیکار کنید، بلکه در آخر هر فصل تمرین‌هایی هست برای به کار بستن مطالب همون بخش.

اگر به ساختن عادت‌ های جدید و مثبت علاقه‌مندید و دقیقا نمی‌دونید چیکار کنید ( که ۹۰ درصد مردم کره زمین اینجوری‌اند ☺) پس  مخاطب این کتاب شمایید.

خیالتون از ترجمه کتاب هم راحت باشه و  با طراحی بامزه و خوش دست بودنش با تشکر از نشر میلکان هیچ بهونه‌ای برای نخوندن این کتاب باقی نمی‌مونه.

zeinabaghaei

می آموزم، همیشه و همیشه. یادگیری برایم حکم نفس کشیدن را دارد. از کودکی هم بهترین رفیقم در این مسیر یادگیری کتاب‌ بوده. دوست دارم همه را به خصوص کودکان را با کتاب دوست کنم و با هم در کتاب‌ها سفر کنیم، تجربه‌های مختلف داشته باشیم، یاد بگیریم و از این دوستی لذت ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا