کتاب‌های نوجوان

مرور کتاب گرگ های پوشالی

مبارزه ای برای زندگی

گرگ های پوشالی

نویسنده: لارن ولک

مترجم: آناهیتا حضرتی

ناشر: پرتقال

گاهی زندگی فرصت‌های جبران را از ما می‌گیرد برای آنکه درس مهمی به ما داده باشد. بیشتر اوقات این نبودن فرصت کمک می‌کند به خودمان بیاییم و اشتباهاتمان را اصلاح کنیم، اما وقت‌هایی هست که همه چیز از بین می‌رود و زندگی راهی برای جبران به ما نمی‌دهد.

آنابل در یک روستای سرسبز با تپه‌ها و دره‌های عمیق و جنگلی سرسبز زندگی می‌کند. در مزرعه‌ای بزرگ در کنار اسب‌ها و مرغ‌ها. جنگ شروع شده و آدم‌های زیادی عزیزانشان را از دست می‌دهند. آنابل تنها می‌تواند در جمع آوری گیاهان و کارهای کوچکی برای سربازان کمک کند. او دوست آرام و ساکتی دارد به اسم توبی. بازمانده‌ای از جنگ که در تپه‌های اطراف مزرعه پرسه می‌زند و عکاسی می‌کند.

اما با حضور بتی، دختری از شهر نظم روستا بهم می‌خورد. اتفاقات عجیبی می‌افتد و همه به توبی مظنون می‌شوند. آنابل تصمیم دارد نگذارد اتفاقی برای توبی بیفتد.

«گرگ های پوشالی» داستانی درباره مسئولیت است. مسئولیت در قبال خودمان، آدم‌ها، دوست‌ها و حتی دشمنان. مسئولیتی سنگین برای یک دختر دوازده ساله.

گرگ های پوشالی، روان و صمیمی روزهای سخت زندگی را به ما نشان می‌دهد. یادمان می‌دهد که در مشکلات کنار یکدیگر بمانیم و صبور باشیم و از همه مهمتر یادمان می‌دهد که یکدیگر را قضاوت نکنیم. گاهی روزهای زندگی برای یک نفر از آنچه نشان می‌دهد سخت‌تر است.

داستان جذاب و ماجراجویانه است با پایانی مناسب و تلخ. گرگ های پوشالی از جنگیدن و مبارزه می‌گوید. مبارزه برای زندگی.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا