کتاب‌های نوجوان

مرور کتاب عمو جان نوشته پتر هرتلینگ

زندگی با عمو جان کار ساده ای نیست

عمو جان

پتر هرتلینگ

نشر محراب قلم

عموجان پدر مامان است اما همه حتی خود مامان به او عمو جان می‌گویند. پیرمردی قد بلند و باریک با ریش بزی که رفتارهای عجیبی دارد اما همه دوستش دارند. در واقع عموجان سبک زندگی متفاوتی دارد و کارها را به شیوه خودش انجام می‌دهد. یاکوب و لورا از آمدن عموجان به خانه­شان هیجان­ زده­اند. حتی لهجه‌ی متفاوتش را هم دوست دارند. اما زندگی با عموجان راحت نیست و مشکلاتی به وجود می‌آید که بقیه به آن می‌گویند دردسر. اما زندگی عموجان شاد و پر از خوشحالی است.

پتر هرتلینگ آلمانی کتاب عمو جان را نوشته است. او به خاطر کتاب‌هایش که به چندین زبان ترجمه شده جایزه گرفته است. در کتاب‌های او خانواده اهمیت زیادی دارد و همیشه به مسائلی می‌پردازد که اثر پررنگی بر کودکان دارد. مسائلی مثل طلاق یا تک فرزندی.

در این کتاب هم او از بزرگسالی نوشته است که محبوب بچه‌هاست، یعنی پدربزرگ. پتر به ما نشان می‌دهد که بزرگترها هم وقتی پیر می‌شوند مانند بچه‌ها لجوج و یکدنده می‌شوند و باید با دقت از آنها مراقبت شود. چون نمی‌دانیم آنها تا چه زمانی در کنار ما هستند.

داستان عموجان خواندنی و جذاب است. تصویرسازی‌های زیبایی هم دارد که به خوبی ما را با شخصیت عموجان آشنا می‌کند. مایی که ممکن است یک عموجان داشته باشیم و یا روزی خودمان عموجان بچه‌های دیگری بشویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا