کتاب‌های نوجوان

جاسوس سیبیل زورویی

گاهی چیزهایی که برای ما عجیب و غریب است، فقط یک راز کوچک و ساده است.

جاسوس سبیل زورویی

نویسنده: دانیل نسکنس

مترجم: کژوان آبهشت

تصویرگر: فران کویادو

ناشر : هوپا

 

من هم همیشه دوست داشته‌ام که همسایه‌ی جاسوسی داشته باشم. مثلا ببینم شب‌ها از خانه بیرون می‌آید، کارهای عجیب و غریب می‌کند، غذاهای عجیب می‌خورد یا آدم‌های عجیب و غریب به خانه‌اش می‌روند. مثلا می‌توانستم دیوار بین خانه‌ای را سوراخ کنم و او را دید بزنم. اما خب خانه‌ی ما یک حیاط بزرگ داشت که با خانه‌ی کناری دیوار مشترک بود و تمام سروصدای خانه‌های اطراف مستقیم می‌آمد توی خانه ی ما. می‌فهمیدیم چه می‌گویند، چه غذایی می‌خورند یا چه کسی به خانه‌شان می‌آید. آنها آدم‌هایی معمولی بودند که زندگی معمولی داشتند و اینطوری شد که من سر از کار هیچ جاسوسی که همسایه‌مان باشد درنیاوردم.

«جاسوس سبیل زورویی» داستان پسرکی است که جاسوسی در همسایگی‌شان است. جاسوس کارهای عجیب می‌کند، لباس هایش را سروته روی بند آویزان می‌کند و حتی پلاک اسمش هم یک پیچ اش گم شده. این کارهای عجیب مدام بیشتر و بیشتر می‌شوند و پسرک تصمیم می‌گیرد سر از کار همسایه‌ی عجیبش در بیاورد.

داستان جذاب و سرگرم کننده و پر از شوخی و خنده است. دانیل نسکنس خیلی راحت توانسته ما را به جای پسرک کتاب بگذارد و تا آن ته‌های داستان با خودش همراه کند. او به خوبی از پس دنیای کودکانه‌ی پر از تخیل کتاب برآمده، به نکات ریز دقت کرده و داستان مرموزش را پیش برده است. داستان مرموز با ماجراهای عجیب مرموز که شاید تا به حال به آن دقت نکرده باشیم. حتی شاید بتوانیم بعد از خواندن کتاب همسایه‌ی جاسوس خودمان را کشف کنیم و پس و پیش به سوی ماجراهای رمزآلود. کتاب پر از تصاویر جذاب و رنگارنگی است که کاملاً با داستان همراه شده و لذت خواندن آن را چند برابر کرده است. تصاویر کتاب کاملاً خلاقانه و پر از جزئیاتی است که پسرک کتاب با کنجکاوی دنبال می‌کند. گاهی چیزهایی که برای ما عجیب و غریب است فقط یک راز کوچک و ساده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا