داستان ایرانیکتاب‌های داستانی

تجربه‌ای نزدیک به مرگ

سه دقیقه در قیامت

یکی از بزرگ‌ترین رازها و ناشناخته‌ترین پدیده‌ها مرگ است!

برای برخی از انسان‌ها اتفاقاتی رخ می‌دهد که اصطلاحاً به آن اتفاق، تجربه نزدیک به مرگ می‌گویند. یعنی خروج روح از کالبد مادی و گشت‌وگذار در عالم معنا.

کتابِ «سه دقیقه در قیامت» تجربه‌ای است نزدیک به مرگ که توسط انتشارت شهید ابراهیم هادی با نثری شیوا و روان نگارش و چاپ شده است.

راوی داستان یکی از مدافعان حرم است که نامش مشخص نیست. او در یکی از شهرهای کوچک اصفهان به دنیا آمده و سال‌های پایانی مدرسه او با سال‌های آخر دفاع مقدس هم‌زمان بوده است. زمانی که دوران جبهه و جهاد تمام می‌شود حسرت شهادت بر دلش جا می‌ماند.

راوی به دلیل علاقه وافری که به لباس سپاهی داشت پس از گذراندن دوره‌های آموزشی سپاه پاسداران در اوایل دهه هفتاد، در این نهاد استخدام می‌شود. در سال ۱۳۹۰ برای پاک‌سازی کل منطقه پیرانشهر از مزدوران و تروریست‌های وابسته به آمریکا، به غرب کشور منتقل شده و در آن عملیات به‌خاطر گردوغبار و آلودگی خاک منطقه، چشمانش عفونت میکند. پس از گذشت سه سال از این ماجرا و تحمل درد شدید تصمیم می گیرد عمل جراحی انجام دهد. در حین عمل جراحی برای سه دقیقه روح از بدنش جدا شده و اتفاقات پس از مرگ را درک می‌کند. او آثار حسابرسی در قیامت، حق‌الناس، نماز، نیت، نجات یک انسان، آزار مؤمن، اعجاز اشک، بیت‌المال، صدقه و هرآنچه که برایش اتفاق افتاده را، روایت می‌کند.

خداوند از طریق این بندگان به همه ما انسان‌ها یادآوری می‌کند که این‌قدر در دنیای مادی غرق نشویم و خودمان را برای بازگشت معاد آماده سازیم. اگر دوست دارید حقایق حیرت‌انگیز دنیای پس از مرگ را بدانید پیشنهاد می‌کنم این کتاب را بخوانید تا شاید در این سرای دنیوی به خود آییم و من‌بعد، بر اعمال و گفتار و نیت‌هایمان بیشتر دقت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا