کتاب‌های روانشناسیکتاب‌های غیرداستانی

ارتباط شما با فرزندتان چگونه است؟

مرور کتاب «چگونه صحبت کنیم تا نوجوانان گوش دهند؟»

اگر والدین در کنار تامین مایحتاج به آگاهی خود نسبت به شناخت فرزندان‌شان و روش صحیح ارتباط گرفتن با نوجوانان خود بیشتر اهمیت بدهند، بی‌شک بسیاری از معضلات جامعه و خانواده‌ها حل می‌شود.

این کتاب صوتی از نشر شادن پژواک منتشر شده است که از نظر کیفیت خوانش و گویندگان بسیار دلچسب و خوب اجرا شده است و شنونده را مشتاق نگه می‌دارد تا ادامه‌اش را گوش بدهد.

نویسنده داستان را با یک کارگاه آموزشی شروع کرده است. او از خانواده‌ها دعوت می‌کند تا هر جلسه بر سر موضوعی مثل انتخاب رشته، انتخاب دوست مناسب، چطور نظر خودمان را به فرزندمان بگوییم، مخالفت‌های بیجا و سیگار کشیدن و… صحبت کنند و راه‌های درست و غلط را باهم امتحان کنند  و ببینند چه نتیجه‌ای در رفتارهای فرزند و خودشان خواهند داشت، و راه‌حل‌ها به قدری کاربردی است که به راحتی می‌توان اجرا کرد .

یکی از ویژگی‌های جالب اثر این است که در انتهای کتاب بخشی برای فرزندان در نظر گرفته شده که چطور با والد رفتار کنند تا بهتر همدیگر را درک کنند. توجه به این نکته بسیار خوب و آموزنده است، از این نظر که برای بهبود روابط لازم است هر دو طرف در کنار هم برای رشد و تعالی تلاش کنند.

از دیگر نکات مثبت این کتاب صوتی، خوانش جذاب هر شخصیت با لحنی خاص و تیپ‌سازی شده است که در ذهن باعث تصویرسازی می‌شود و داستان را برای مخاطب تا انتها جذاب نگه می‌دارد. مثلا در گفتگوی بین پدر و پسر، صداها آنقدر با لحن درست و بجا ادا شده‌اند که انگار تصویر آنها را می‌بینیم.

در آخر اگر اهل کتاب صوتی نیستید، می‌توانید با گوش دادن به این کتاب با خوانش خوب و با کیفیتش علاقمند به آن شوید و به سراغ دیگر کتاب‌های این نشر بروید. و اگر به کتاب‌های روانشناسی علاقه دارید و یا نوجوان و کودک در خانه دارید و دوست دارید روابط خوب و فوق‌العاده و رفتارهای آگاهانه‌ای داشته باشید این کتاب را حتما گوش دهید و لذت ببرید.

شما می‌توانید این کتاب را از پلتفورم‌های فروش آنلاین مثل طاقچه، فیدیبو، کتابراه، نوار و سایت رسابوک تهیه کنید.

banafshe

|مرورنویس | اینستاگرام من banafshe_book

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا