کتاب‌های کسب و کارکتاب‌های غیرداستانی

چرا بسیاری از نویسندگان ما ناکام می‌مانند؟

۲۸ اشتباه نویسندگان اثری از جودی دلتون

۲۸ اشتباه نویسندگان اثری از جودی دلتون

جودی دلتون در سال ۱۳۹۱ در آمریکا متولد شد. او در سن ۳۹ سالگی با وجود داشتن ۴ فرزند و جدایی از همسرش تصمیم گرفت که از راه قلم زندگی خود را بگذراند. او بارها دست‌نوشته‌هایش را برای ناشران می‌فرستاد و آن‌ها به دلایل مختلف نوشته‌هایش را برمی‌گردانند، اما هرگز ناامید نشد. او همیشه تلاش می‌کرد تا اشتباهاتش را برطرف کند و همین باعث شد تا نویسنده‌ی موفقی باشد. او در این راه، فراز و نشیب‌های زیادی را از سَر گذراند و به تجربیات ارزشمندی دست پیدا کرد.

۲۸اشتباه نویسندگان، یکی از آثار کاربردیِ جودی دلتون است. او در این اثر از اشتباهاتی می‌گوید که مانع چاپ آثار نویسندگان می‌شود. اشتباهاتی که موجب می‌شود نویسندگان نتوانند از راه قلم، کسب درآمد کنند. به عقیده‌ی خانم دلتون، عده‌ای دیر آمده‌اند و زود می‌خواهند بروند. به استعداد اعتقاد دارند نه به مهارت. هر حرفه‌ای نیاز به تمرین و تلاش مستمر دارد تا به ثمر بنشیند ولی معمولا نویسندگان انتظار دارند که خیلی سریع نتیجه‌ی کارشان را ببینند.

جودی دلتون در مورد این اثر می‌گوید:
«من طی ده سال، چهل کتاب برای کودکان و نوجوانان منتشر کردم، ۱۶۰ مقاله و داستان در مجلات به چاپ رساندم و همین می‌تواند شما را ترغیب کند که این کتاب را بخوانید.»

از اشتباهات نویسندگی به چند نمونه اشاره می‌کنم:
-در کار نوشتن امروز و فردا نکنید.
-دنبال این که استعداد دارید یا ندارید، نباشید.
-به انتقادها و نظرات همسر، دوست، فامیل و رهگذران گوش نکنید.

خواندن این کتاب را به نویسندگانی که در ابتدای راه یا حتی نیمه‌ی راه هستند پیشنهاد می‌کنم، تا اشتباهات خود را رفع کنند و با انگیزه‌ی بیشتری به کارشان ادامه دهند.

جودی دلتون در سال ۲۰۰۲ بر اثر بیماری عفونی درگذشت و این اثر گرانبها را که بسیار ساده و روان توسط آقای محسن سلیمانی ترجمه و به وسیله‌ی نشر روز چاپ شده است، برای ما به یادگار گذاشت.

maryam-nikoomanesh

می‌خوانم، می‌نویسم و آموخته‌‌هایم را به اشتراک می‌گذارم به امید این که، سهمی هر چند کوچک، در بهتر شدن جهان اطرافم داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا