کتاب‌های داستانیداستان خارجی

گم‌گشته به چه کسانی اطلاق می‌شود؟

پیام گم‌گشته اثری از مارلو مورگان

گم‌گشته اثری از مارلو مورگان

استرالیا خشک‌ترین و مسطح‌ترین قاره‌ی جهان است. در بیابان‌های استرالیا، بومیانی زندگی می‌کنند که تعصب نژادی برایشان معنایی ندارد. آن‌ها فقط به فکر عشق ورزیدن به سایر موجودات، مراقبت از محیط زیست، کشف استعدادهای خویشتن و شکرگزاری از خدای یگانه هستند و در وجودشان قلبی آرام، استوار و کهن می‌تپد. دستِ‌کم ۵۰۰۰۰ سال است که در استرالیا سکونت داشته‌اند و در این مدت از هستی، بهره برده‌ و حیاتی را به خطر نینداخته‌اند.

خانم مارلو مورگان، پزشک و سخنران آمریکایی و صاحب اثر «پیام گم‌گشته» از تجربیاتش در سفر به استرالیا با ما سخن می‌گوید. او می‌گوید:«در یکی از صبح‌های داغ اکتبر در کنار هتل پنج ستاره‌ی استرالیا، منتظر راهنمای ناشناسی بودم تا به همایش بومیان استرالیا برده شوم؛ اما این همایش منجر به سفری در بیابان‌های استرالیا می‌شود که سه ماه طول می‌کشد؛ این سفر، ناخواسته و با نگرانی اغاز می‌شود و با شناخت عمیقی از طبیعت، کائنات و یگانه هستی به پایان می رسد.»

خانم مورگان در این سفر ،تجربیات زیادی کسب می‌کند و زندگی‌اش عمیقا دگرگون می‌شود. بعد از بازگشت به زندگی عادی‌اش ،می گوید: «دستِ خالی به دنیا آمدم؛ دستِ خالی از دنیا می روم؛ و دستِ خالی شاهدِ کامل‌ترین زندگی بودم.»

وقتی در حال خواندن این کتاب زیبا و عرفانی بودم، فرهنگ غنی، باورها و اعتقاداتِ مردم بومی، مرا به یادِ سخنانِ اساتید موفقیت می‌انداخت. بومیان نه به کلاس درسی رفته‌اند و نه پای سخنان استادی نشسته‌اند؛ بلکه آن‌ها می‌توانند داده‌های محیط را احساس، درک و سپس آگاهانه عمل کنند؛ انگار نوعی گیرنده‌هایِ کوچکِ آسمانی دارند که می‌توانند پیام‌های آسمانی را دریافت کنند.

آن‌ها مردمان حقیقی هستند و اصالت خود را حفظ کرده‌اند. اگر می‌خواهید بدانید گم‌گشته به چه کسانی اطلاق می‌شود، اگر می‌خواهید ارتباط خود را با طبیعت و یگانه‌ی هستی قوی‌تر کنید، اگر می‌خواهید در مورد عرفان بومیان استرالیا بخوانید و لذت ببرید و اگر می‌خواهید هزاران پیام بی‌همتا و قدرتمند این کتاب را با گوشِ جان بشنوید و درک کنید؛ به شما پیشنهاد می‌کنم طعم این کتاب را بچشید. آن چه را برایتان خوشایند است ،فرو ببرید و ما‌بقی را بیرون بریزید .این قانون هستی است. این کتاب را با ترجمه‌ی خانم فرناز فرود بخوانید.

maryam-nikoomanesh

می‌خوانم، می‌نویسم و آموخته‌‌هایم را به اشتراک می‌گذارم به امید این که، سهمی هر چند کوچک، در بهتر شدن جهان اطرافم داشته باشم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا