داستان خارجیکتاب‌های داستانی

دستیابی به کلید طلایی خوشبختی واقعی

درباره کتاب راهبی که فراری اش را فروخت

گاهی در این اندیشه بودم که چطور می‌توانیم به زندگی متعالی و خردمندانه دست پیدا کنیم؟ وچگونه می‌توانیم تغییراتی را در خود و سبک زندگی‌مان اعمال کنیم؟ تا اینکه…

جولیان منتل یک وکیل ماهر، خوش‌تیپ، جاه‌طلب و سخت‌کوش بود که روزانه بیش از هجده ساعت کار می‌کرد تا به موفقیتی برسد که باور داشت تقدیر و سرنوشت اوست. جولیان غرق در حرفه خود شده بود و هیچ‌چیز هرگز او را راضی نمی‌کرد. در نتیجه ازدواج او به شکست انجامید هرچند از لحاظ مادی در سطح بالایی بود، اما این قضیه از نظر روحی، جسمی و عاطفی تاثیر بدی روی او گذاشته بود.

در یکی از روزهای پرکارش ناگهان دچار حمله قلبی می‌شود و خود را نزدیک به مرگ حس می‌کند. جولیان پس از این اتفاق ناگوار تصمیم می‌گیرد یک تغییر اساسی در خود و زندگی‌اش ایجاد کند. جولیان در پی کشف کلید طلایی برای دستیابی به سلامت حقیقی، خوشبختی پایدار و روحی سرشار از شادی و هستی بود. او برای کشف خردمندان بزرگ سیلوانا تمام تجهیزات و امکانات رفاهی‌‌اش را فروخت و با یک کوله پشتی سفرش را به هندوستان آغاز کرد.

او در سفرش با استادی به نام «یوگی رامان» آشنا می‌شود و اصول هفتگانه رازهای یک زندگی متعادل و مسحورکننده و دلپذیر را می‌آموزد. جولیان پس از سه سال برگشته و اطلاعاتی که درباره کشف معنای حقیقی زندگی آموخته را با دوست و همکار قدیمی‌اش «جان» به اشتراک می‌گذارد.

«راهبی که فراری‌اش را فروخت» مجموعه کامل و جامع از اصول و فنونی است که نیروی بالقوه ذهن و بدن و روح را آزاد می‌کند. این کتاب فرمولی ظریف و قدرتمند برای موفقیت و خوشبختی واقعی است. این رمان با استفاده از مفاهیم کلاسیک، فلسفه‌ای ساده برای زندگی می‌سازد و دیدگاهی جدید برای جستجوی علایق و دستیابی به رویاها در اختیار خواننده می‌گذارد.

کتاب حاضر در سیزده فصل با نثری بدیع و رسا نگارش شده و مخاطب را مجذوب تجربیات جولیان، شخصیت اصلی داستان می‌کند. این کتاب بسیار زیبا، به بیش از هفتاد زبان دنیا ترجمه شده است و یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های سبک زندگی شناخته می‌شود.

با خودم می‌اندیشیدم که آیا رازهایی که جولیان منتل در آن مخفیگاه کوهستانی آموخته بود، می‌تواند کیفیت زندگی من را هم بالا ببرد؟
جولیان پاسخ سوالم را داد: «جوینده یابنده است.»
همه ما باید فلسفه خردمندان را بدانیم و همه ما می‌توانیم از مزایای آن استفاده کنیم زیرا موفقیت بیرونی از موفقیت درونی نشات می‌گیرد.

اگر دوست دارید مانند جولیان، افسانه‌ای که به ایجاد یک زندگی غنی‌تر و تابناک‌تر کمک می‌کند را کشف کنید و از شر روزمرگی های کسل کننده رها شوید، از خواندن این کتاب بسیار زیبا غافل نشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا