کتاب‌های داستانی

آهنربای دردسرساز

درباره کتاب «آهنربای دردسرساز»

راستش را بخواهید اسم من واقعا پنی قشرق نیست، پنلوپه جونز است. لقب قشقرق را بابایم به شوخی گذاشته روی من. فقط بعضی وقت‌ها ایده‌های درخشان منحصر به فردم آن قدرها که باید درخشان از آب در نمی‌آیند. اوه اوه! معلومه حسابی افتادیم توی دردسر. چون از همین جمله بالا معلومه که قراره کلی اتفاقات شلوغ پلوغ بیفته. کارهای که از یک دختر شیطون و شلوغ بر می‌آید. مثلا کوتاه کردن موهای دخترعمه ام یا مثلا خراب شدن ریش‌تراش گران قیمت بابا. خودتون که خوندین، لقب پنی قشقرق یک لقب ساده نیست.

«آهن ربای دردسر» ماجراهای طنز و شیرین دخترکی است به اسم پنی. ماجراهائی که از یک ایده ساده شروع میشه و به پایانی پردردسر ختم میشه. ماجرایی که از چند ماجرای مختلف ساخته شده و پای ثابت تمام این اتفاقات پنی است و بهترین دوستش کاسمو که فقط یک هفته از پنی بزرگتر است. ماجرای آهن‌ربای دردسر ساز از کله همین کاسمو شروع میشه. اونم وقتی که به خاطر شپش موهای سرش رو از ته زده بود. اینجا پنی میفهمه که می‌تونه یک آرایشگر بشه و پول در بیاره. پس میره سراغ ریش تراش برقی بابا. اما مشکل اینجاست که توی شهر هیچ کسی حاضر نیست تا مشتری پنی بشه. دلیلش هم معلومه. هر جا پنی هست بوی دردسر هم هست.

جوانا دین با زبان طنز ماجرای کوچک و ساده‌اش را به داستانی خواندنی تبدیل کرده. داستان‌های خنده داری که با خوندنش باید دستتو بگیرین جلوی دهنتون و یواشکی بخندین چون هنوزم غرغرهای عمه و اخم‌های مامان سرجاشه. توی کتاب پره از تصویرسازی های جذابی از جس میخائیل. تصویرسازی‌هایی که خوندن این داستان شلوغ پلوغ رو حسابی خوندنی کرده. پس اگر آماده این کتاب رو باز کنین و تالاپی بپرین توی دردسر. دردسرهای شیرین و خنده دار.

نویسنده: جوآنا نادین

تصویرگر: جس میخائیل

مترجم: مونا توحیدی صفت

سال انتشار: ۱۳۹۷

fjafariv

نویسنده ، تصویرگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا